Panasonic Electronic Components ERA-2ARC2671X
ERA-2ARC2671X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC2671X
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC2671X.pdf
Availability of ERA-2ARC2671X
QUANTITY
ERA-2ARC2671X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC2671X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC2671X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC2671X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC2671X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC2671X Details Description
Related parts for ERA-2ARC2671X
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 36SSOP datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 42-53 A/T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf