Panasonic Electronic Components ERA-2ARC433X
ERA-2ARC433X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC433X
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC433X.pdf
Availability of ERA-2ARC433X
QUANTITY
ERA-2ARC433X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC433X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC433X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC433X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC433X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC433X Details Description
Related parts for ERA-2ARC433X
IC REG LDO 2.8V 80MA SC70 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE PCB GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf