Panasonic Electronic Components ERA-2ARC7321X
ERA-2ARC7321X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC7321X
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC7321X.pdf
Availability of ERA-2ARC7321X
QUANTITY
ERA-2ARC7321X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC7321X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC7321X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC7321X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC7321X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC7321X Details Description
Related parts for ERA-2ARC7321X
JUMPER-H1506TR/A3049G/X 8" datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
VARISTOR 14V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 50V 1A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 450MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 6 POS SMD 1.0MM datasheet.pdf
ADAPTER PLATE BMK30000/40000 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO216 datasheet.pdf