Panasonic Electronic Components ERA-3AEB1433V
ERA-3AEB1433V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB1433V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB1433V.pdf
Availability of ERA-3AEB1433V
QUANTITY
ERA-3AEB1433V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB1433V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB1433V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-3A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB1433V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB1433V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB1433V Details Description
Related parts for ERA-3AEB1433V
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
LABEL POLY ON SHEETS 0.8"X0.5" datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 28.96MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf