Panasonic Electronic Components ERA-3AEB222V
ERA-3AEB222V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB222V
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB222V.pdf
Availability of ERA-3AEB222V
QUANTITY
ERA-3AEB222V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB222V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB222V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB222V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB222V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB222V Details Description
Related parts for ERA-3AEB222V
RES SMD 523K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER UP/DOWN 16SO datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 909 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IND INCAND BLUE 14V SNAPFIT datasheet.pdf