Panasonic Electronic Components ERA-3AEB2323V
ERA-3AEB2323V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB2323V
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB2323V.pdf
Availability of ERA-3AEB2323V
QUANTITY
ERA-3AEB2323V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB2323V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB2323V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB2323V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB2323V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB2323V Details Description
Related parts for ERA-3AEB2323V
RES 1.69K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CPM WHEEL 8X1X3" 7A CRS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
HVS-S20DF.25.STI.C datasheet.pdf
M12 8 POS M-M RA 2MTR datasheet.pdf