Panasonic Electronic Components ERA-3AEB2670V
ERA-3AEB2670V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB2670V
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB2670V.pdf
Availability of ERA-3AEB2670V
QUANTITY
ERA-3AEB2670V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB2670V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB2670V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB2670V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB2670V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB2670V Details Description
Related parts for ERA-3AEB2670V
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
HDI POWER CONT PIN BODY-STRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V 20% BX 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf