Panasonic Electronic Components ERA-3AEB393V
ERA-3AEB393V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB393V
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB393V.pdf
Availability of ERA-3AEB393V
QUANTITY
ERA-3AEB393V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB393V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB393V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB393V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB393V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB393V Details Description
Related parts for ERA-3AEB393V
CONN HDR DUAL 78POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT-23 datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 20 GOLD 5POS datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 6.6MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf