Panasonic Electronic Components ERA-3YEB123V
ERA-3YEB123V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB123V
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB123V.pdf
Availability of ERA-3YEB123V
QUANTITY
ERA-3YEB123V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB123V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB123V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB123V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB123V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB123V Details Description
Related parts for ERA-3YEB123V
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC BUS SWITCH OCT 20-BGA datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf