Panasonic Electronic Components ERA-3YEB432V
ERA-3YEB432V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB432V
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB432V.pdf
Availability of ERA-3YEB432V
QUANTITY
ERA-3YEB432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB432V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB432V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB432V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB432V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB432V Details Description
Related parts for ERA-3YEB432V
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 16-14AWG #8 datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED 28.5MM 50M BLK datasheet.pdf
RES SMD 9.09M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 2M 16-DFN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC PCI BUS SWITCH MULTI 480BGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf