Panasonic Electronic Components ERA-3YEB681V
ERA-3YEB681V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB681V
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB681V.pdf
Availability of ERA-3YEB681V
QUANTITY
ERA-3YEB681V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB681V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB681V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB681V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB681V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB681V Details Description
Related parts for ERA-3YEB681V
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-ST datasheet.pdf
PNL MNT BLUE W/WIRE 12" datasheet.pdf
DC 2 WIRE THRU-BEAM EMITTER 2M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf