Panasonic Electronic Components ERA-3YEB822V
ERA-3YEB822V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB822V
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB822V.pdf
Availability of ERA-3YEB822V
QUANTITY
ERA-3YEB822V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB822V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB822V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB822V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB822V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB822V Details Description
Related parts for ERA-3YEB822V
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SER 14-DFN datasheet.pdf
USB A TO PIGTAIL SUB-CH 5M datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP MICA 0.068UF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf