Panasonic Electronic Components ERA-3YEB822V
ERA-3YEB822V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB822V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB822V.pdf
Availability of ERA-3YEB822V
QUANTITY
ERA-3YEB822V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB822V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB822V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
PCN OtherERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-3Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB822V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB822V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB822V Details Description
Related parts for ERA-3YEB822V
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC CABLE/PCB EQ 6.25GBPS 16-VQFN datasheet.pdf
FUSE 50A 690V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.039" datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf