Panasonic Electronic Components ERA-6AEB123V
ERA-6AEB123V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB123V
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB123V.pdf
Availability of ERA-6AEB123V
QUANTITY
ERA-6AEB123V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB123V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB123V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB123V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB123V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB123V Details Description
Related parts for ERA-6AEB123V
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
TRIAC 800V 15A TO220AB datasheet.pdf
SSD 224GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
ADC 12BIT 300KSPS 16CH 24-QSOP datasheet.pdf
IC ACCELERATR I2C HOTSWAP 8TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
SMA RA PLUG-RA PLUG RG-174 .5M datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf