Panasonic Electronic Components ERA-6AEB132V
ERA-6AEB132V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB132V
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB132V.pdf
Availability of ERA-6AEB132V
QUANTITY
ERA-6AEB132V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB132V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB132V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB132V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB132V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB132V Details Description
Related parts for ERA-6AEB132V
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V AMBER datasheet.pdf
FUSE STRIP 35A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5NS 44TQFP datasheet.pdf
SC 3.81/11/180F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ANTENNA datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf