Panasonic Electronic Components ERA-6AEB1912V
ERA-6AEB1912V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB1912V
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB1912V.pdf
Availability of ERA-6AEB1912V
QUANTITY
ERA-6AEB1912V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB1912V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB1912V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB1912V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB1912V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB1912V Details Description
Related parts for ERA-6AEB1912V
RES 12 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 65MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SL-MRP11CC (METAL) 1N/C+1N/O QD datasheet.pdf
RES 8.905K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
HDM EMPO120F155FK datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf