Panasonic Electronic Components ERA-6AEB1963V
ERA-6AEB1963V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB1963V
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB1963V.pdf
Availability of ERA-6AEB1963V
QUANTITY
ERA-6AEB1963V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB1963V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB1963V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB1963V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB1963V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB1963V Details Description
Related parts for ERA-6AEB1963V
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.700" 3/5MM 2L datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 14POS datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 6A datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf