Panasonic Electronic Components ERA-6AEB2102V
ERA-6AEB2102V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB2102V
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB2102V.pdf
Availability of ERA-6AEB2102V
QUANTITY
ERA-6AEB2102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB2102V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB2102V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB2102V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB2102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB2102V Details Description
Related parts for ERA-6AEB2102V
BIT TORX T10 3.54" datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ACTUATOR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR SN65HVD62 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf