Panasonic Electronic Components ERA-6AEB2103V
ERA-6AEB2103V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB2103V
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB2103V.pdf
Availability of ERA-6AEB2103V
QUANTITY
ERA-6AEB2103V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB2103V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB2103V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB2103V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB2103V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB2103V Details Description
Related parts for ERA-6AEB2103V
RES 3.9 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 5.5A 62 MOHM TH datasheet.pdf
TRANSMITTER PLL FRACT-N 16HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 14P 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT RL-B WHT datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf