Panasonic Electronic Components ERA-6AEB333V
ERA-6AEB333V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB333V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB333V.pdf
Availability of ERA-6AEB333V
QUANTITY
ERA-6AEB333V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB333V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB333V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-6A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB333V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB333V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB333V Details Description
Related parts for ERA-6AEB333V
LED GRN RECT MODULAR VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG FREE HNG 4CKT .062 datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf