Panasonic Electronic Components ERA-6AEB3480V
ERA-6AEB3480V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB3480V
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB3480V.pdf
Availability of ERA-6AEB3480V
QUANTITY
ERA-6AEB3480V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB3480V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB3480V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB3480V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB3480V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB3480V Details Description
Related parts for ERA-6AEB3480V
RES 1.1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 880 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BROWN 5000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100 L.104 datasheet.pdf