Panasonic Electronic Components ERA-6AEB4123V
ERA-6AEB4123V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB4123V
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB4123V.pdf
Availability of ERA-6AEB4123V
QUANTITY
ERA-6AEB4123V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB4123V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB4123V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB4123V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB4123V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB4123V Details Description
Related parts for ERA-6AEB4123V
CONN HEADER 90POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 470 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT WALL datasheet.pdf
PHOTOMICROSENSOR W/BUILT IN AMP datasheet.pdf
SWITCH LEVER 6A SPDST-NC .250QC datasheet.pdf
RES 549 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO214AC datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf