Panasonic Electronic Components ERA-6AEB4220V
ERA-6AEB4220V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB4220V
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB4220V.pdf
Availability of ERA-6AEB4220V
QUANTITY
ERA-6AEB4220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB4220V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB4220V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)