Panasonic Electronic Components ERA-6AEB4640V
ERA-6AEB4640V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB4640V
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB4640V.pdf
Availability of ERA-6AEB4640V
QUANTITY
ERA-6AEB4640V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB4640V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB4640V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB4640V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB4640V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB4640V Details Description
Related parts for ERA-6AEB4640V
RES SMD 20 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG RF 2COND PHONO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC CNTRL SW SOUND 24-QSOP datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf