Panasonic Electronic Components ERA-6AEB5112V
ERA-6AEB5112V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB5112V
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB5112V.pdf
Availability of ERA-6AEB5112V
QUANTITY
ERA-6AEB5112V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB5112V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB5112V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB5112V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB5112V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB5112V Details Description
Related parts for ERA-6AEB5112V
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
IC 12-BIT 20K UNIPOL A/D 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN FPC TOP 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 0402 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 5% 100VDC datasheet.pdf