Panasonic Electronic Components ERA-6AEB622V
ERA-6AEB622V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB622V
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB622V.pdf
Availability of ERA-6AEB622V
QUANTITY
ERA-6AEB622V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB622V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB622V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB622V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB622V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB622V Details Description
Related parts for ERA-6AEB622V
CABLE SMA PLUG-PLUG HF-.086 7" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 480VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 45A datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf