Panasonic Electronic Components ERA-6ARB393V
ERA-6ARB393V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6ARB393V
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6ARB393V.pdf
Availability of ERA-6ARB393V
QUANTITY
ERA-6ARB393V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6ARB393V
Internal Part NumberEIS-ERA-6ARB393V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6ARB393V
Related LinksERA-6A, ERA-6ARB393V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6ARB393V Details Description
Related parts for ERA-6ARB393V
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
IC PCI CLCOK GEN 25MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf