Panasonic Electronic Components ERA-8AEB1330V
ERA-8AEB1330V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB1330V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB1330V.pdf
Availability of ERA-8AEB1330V
QUANTITY
ERA-8AEB1330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB1330V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB1330V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-8A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB1330V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB1330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB1330V Details Description
Related parts for ERA-8AEB1330V
RES 39.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC THERMCPL SGNL COND ISOL 38DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.8A 47 MOHM TH datasheet.pdf
EJC LTC.100"SHD HD.100"VER 15GLD datasheet.pdf
CIR BRKR 1.25A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 8.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf