Panasonic Electronic Components ERA-8AEB1370V
ERA-8AEB1370V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB1370V
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB1370V.pdf
Availability of ERA-8AEB1370V
QUANTITY
ERA-8AEB1370V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB1370V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB1370V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB1370V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB1370V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB1370V Details Description
Related parts for ERA-8AEB1370V
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
IC DRIVER CLK PLL 100MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16M/X datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
INSTRUCTION SHEETS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf