Panasonic Electronic Components ERA-8AEB2103V
ERA-8AEB2103V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB2103V
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB2103V.pdf
Availability of ERA-8AEB2103V
QUANTITY
ERA-8AEB2103V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB2103V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB2103V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB2103V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB2103V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB2103V Details Description
Related parts for ERA-8AEB2103V
ESD HANDLER 15-1/4X5-3/16X3-5/8 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
762 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf