Panasonic Electronic Components ERA-8AEB2803V
ERA-8AEB2803V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB2803V
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB2803V.pdf
Availability of ERA-8AEB2803V
QUANTITY
ERA-8AEB2803V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB2803V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB2803V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB2803V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB2803V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB2803V Details Description
Related parts for ERA-8AEB2803V
PHOTODIODE BLUE W/DF .36MM SQ T1 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL Y/G,Y/G, datasheet.pdf