Panasonic Electronic Components ERA-8AEB3402V
ERA-8AEB3402V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB3402V
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB3402V.pdf
Availability of ERA-8AEB3402V
QUANTITY
ERA-8AEB3402V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB3402V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB3402V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB3402V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB3402V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB3402V Details Description
Related parts for ERA-8AEB3402V
CONN HEADER 20POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
PAC-GF30-RV24-V4 CBL ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
15000UF 50V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf