Panasonic Electronic Components ERA-8AEB624V
ERA-8AEB624V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB624V
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB624V.pdf
Availability of ERA-8AEB624V
QUANTITY
ERA-8AEB624V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB624V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB624V
Hot New Technologies
Standard Package1
SeriesERA-8A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB624V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB624V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB624V Details Description
Related parts for ERA-8AEB624V
IC HEX GATE 16-DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CABLE 12COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 480VAC datasheet.pdf