Panasonic Electronic Components ERA-8ARB1431V
ERA-8ARB1431V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB1431V
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB1431V.pdf
Availability of ERA-8ARB1431V
QUANTITY
ERA-8ARB1431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB1431V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB1431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB1431V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB1431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB1431V Details Description
Related parts for ERA-8ARB1431V
CONN RING STR 3/0AWG 3/8" ORANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
NON PLUG-INTOP ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 190PO datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf