Panasonic Electronic Components ERA-8ARB153V
ERA-8ARB153V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB153V
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB153V.pdf
Availability of ERA-8ARB153V
QUANTITY
ERA-8ARB153V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB153V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB153V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB153V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB153V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB153V Details Description
Related parts for ERA-8ARB153V
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
RETAINER ELASTIC 1.25" datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
METRAL SIGNAL HEADER-1MOD 4ROW datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 422 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE BT2.0 CLASS 1 CSR RP MALE datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT FLAT 0.900" datasheet.pdf