Panasonic Electronic Components ERA-8ARB222V
ERA-8ARB222V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB222V
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB222V.pdf
Availability of ERA-8ARB222V
QUANTITY
ERA-8ARB222V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB222V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB222V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB222V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB222V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB222V Details Description
Related parts for ERA-8ARB222V
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60BGA datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN2 DIFF 32QFN datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 10.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf