Panasonic Electronic Components ERA-8ARB363V
ERA-8ARB363V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB363V
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB363V.pdf
Availability of ERA-8ARB363V
QUANTITY
ERA-8ARB363V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB363V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB363V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB363V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB363V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB363V Details Description
Related parts for ERA-8ARB363V
CONN RECEPT 2POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
1.375IN 16-18 GAUGE 3/8-16 THREA datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf