Panasonic Electronic Components ERA-8ARB6192V
ERA-8ARB6192V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB6192V
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB6192V.pdf
Availability of ERA-8ARB6192V
QUANTITY
ERA-8ARB6192V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB6192V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB6192V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB6192V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB6192V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB6192V Details Description
Related parts for ERA-8ARB6192V
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 70POS datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
SHIELDED CORD GRIP ASSY 1 AWG CA datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO RLLR LVR datasheet.pdf