Panasonic Electronic Components ERA-8ARB623V
ERA-8ARB623V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB623V
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB623V.pdf
Availability of ERA-8ARB623V
QUANTITY
ERA-8ARB623V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB623V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB623V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB623V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB623V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB623V Details Description
Related parts for ERA-8ARB623V
RES 240 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 8-IN MUX TRI-ST HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 1.1K OHM 5% AXL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf