Panasonic Electronic Components ERA-8ARW303V
ERA-8ARW303V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW303V
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW303V.pdf
Availability of ERA-8ARW303V
QUANTITY
ERA-8ARW303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW303V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW303V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW303V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW303V Details Description
Related parts for ERA-8ARW303V
CONN PC PIN CIRC 0.030DIA GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M IN-LINE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf