Panasonic Electronic Components ERA-8ARW3402V
ERA-8ARW3402V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW3402V
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW3402V.pdf
Availability of ERA-8ARW3402V
QUANTITY
ERA-8ARW3402V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW3402V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW3402V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW3402V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW3402V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW3402V Details Description
Related parts for ERA-8ARW3402V
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECT TONG 22-16AWG #4 TIN datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
17+17 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH FIBER OPTIC ST SPDT datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT RECP datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf