Panasonic Electronic Components ERA-8ARW682V
ERA-8ARW682V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW682V
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW682V.pdf
Availability of ERA-8ARW682V
QUANTITY
ERA-8ARW682V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW682V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW682V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW682V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW682V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW682V Details Description
Related parts for ERA-8ARW682V
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.6A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 14P-14P F-M PNL MNT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf