Panasonic Electronic Components ERA-V15J181V
ERA-V15J181V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V15J181V
Brief Description
RES TEMP SENS 180 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V15J181V.pdf
Availability of ERA-V15J181V
QUANTITY
ERA-V15J181V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V15J181V
Internal Part NumberEIS-ERA-V15J181V
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient1500ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V15J181V
Related LinksERA-V1, ERA-V15J181V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V15J181V Details Description
Related parts for ERA-V15J181V
HDI RECP ASSY 3 ROW 312 POS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .165 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 50 POS datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 4A DO201AD datasheet.pdf