Panasonic Electronic Components ERA-V15J182V
ERA-V15J182V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V15J182V
Brief Description
RES TEMP SENS 1.8K OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V15J182V.pdf
Availability of ERA-V15J182V
QUANTITY
ERA-V15J182V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V15J182V
Internal Part NumberEIS-ERA-V15J182V
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient1500ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V15J182V
Related LinksERA-V1, ERA-V15J182V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V15J182V Details Description
Related parts for ERA-V15J182V
FILTER LINE 15MH 0.4A TYPE 16M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE SHIELD M-F 5POS PVC 2.0M datasheet.pdf
TOP MOUNT HEATSINK .4" D2PAK datasheet.pdf
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
CA SM SC DUP-MTRJ OR. SECURE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2410 datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE 32A 1000V DIN 00 AR datasheet.pdf