Panasonic Electronic Components ERA-V27J681V
ERA-V27J681V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V27J681V
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 680 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V27J681V.pdf
Availability of ERA-V27J681V
QUANTITY
ERA-V27J681V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V27J681V
Internal Part NumberEIS-ERA-V27J681V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient2700ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V27J681V
Related LinksERA-V2, ERA-V27J681V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V27J681V Details Description
Related parts for ERA-V27J681V
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC WAVER SAS EXPNDR 44PRT HSBGAF datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 BK 200X4' datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 235MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT M12 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf