Panasonic Electronic Components ERB-RD1R25X
ERB-RD1R25X picture photo
Mfg. Part Number
ERB-RD1R25X
Brief Description
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0402
Datasheet Download
ERB-RD1R25X.pdf
Availability of ERB-RD1R25X
QUANTITY
ERB-RD1R25X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB-RD1R25X
Internal Part NumberEIS-ERB-RD1R25X
Current Rating1.25A
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t-
ApprovalscUL, UL
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W x 0.015" H (1.00mm x 0.50mm x 0.39mm)
DC Cold Resistance0.082 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB-RD1R25X
Related LinksERB-R, ERB-RD1R25X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERB-RD1R25X Details Description
Related parts for ERB-RD1R25X
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.043 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
UMY3630 UNIV MAT 5M CABLE NS1 datasheet.pdf
RES SMD 1.54M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DRIVE THREE PHASE 200-230V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
16AWG 19/.0117 3C FOIL SHLD 100' datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf