Murata Electronics North America ERB1885C2E360GDX5
ERB1885C2E360GDX5 picture photo
Mfg. Part Number
ERB1885C2E360GDX5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
ERB1885C2E360GDX5.pdf
Availability of ERB1885C2E360GDX5
QUANTITY
ERB1885C2E360GDX5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB1885C2E360GDX5
Internal Part NumberEIS-ERB1885C2E360GDX5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB1885C2E360GDX5 today.
SeriesERB1885C2E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB1885C2E360GDX5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB1885C, ERB1885C2E360GDX5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB1885C2E360GDX5 Details Description
Related parts for ERB1885C2E360GDX5
LED 2MM 24V RT ANGLE RED PCMNT datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
2.4 GHZ ZIGBEE TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONN ADAPT MS 166 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf