Murata Electronics North America ERB21B5C2E3R9BDX1L
ERB21B5C2E3R9BDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB21B5C2E3R9BDX1L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
ERB21B5C2E3R9BDX1L.pdf
Availability of ERB21B5C2E3R9BDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB21B5C2E3R9BDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB21B5C2E3R9BDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB21B5C2E3R9BDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Series 28/Feb/2014
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesERB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB21B5C2E3R9BDX1L
Related LinksERB21B5C2, ERB21B5C2E3R9BDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB21B5C2E3R9BDX1L Details Description
Related parts for ERB21B5C2E3R9BDX1L
CONVERTER DC/DC 15V 300W OUT datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRC 5V LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 3V 20% 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC datasheet.pdf