Murata Electronics North America ERB21B5C2ER50BDX1L
ERB21B5C2ER50BDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB21B5C2ER50BDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
ERB21B5C2ER50BDX1L.pdf
Availability of ERB21B5C2ER50BDX1L
QUANTITY
ERB21B5C2ER50BDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB21B5C2ER50BDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB21B5C2ER50BDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB21B5C2ER50BDX1L today.
SeriesERB21B5C2E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB21B5C2ER50BDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB21B5C2, ERB21B5C2ER50BDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB21B5C2ER50BDX1L Details Description
Related parts for ERB21B5C2ER50BDX1L
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP571MN 0.9V datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 11.3MM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 24 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 14DIP datasheet.pdf