Murata Electronics North America ERB32Q5C1H102JDX1
ERB32Q5C1H102JDX1 picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C1H102JDX1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
ERB32Q5C1H102JDX1.pdf
Availability of ERB32Q5C1H102JDX1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB32Q5C1H102JDX1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C1H102JDX1
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C1H102JDX1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C1H102JDX1 today.
SeriesERB32Q5C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C1H102JDX1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C, ERB32Q5C1H102JDX1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C1H102JDX1 Details Description
Related parts for ERB32Q5C1H102JDX1
CONN HEADER .100" 56POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A TSOT23-6 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 16X2 RGB TRANSFL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM WHITE datasheet.pdf
PNP CONTROLLER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
FUSE GLAS 15A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf